Badanie wzroku i dobór okularów

W naszym salonie badanie przeprowadzane jest przez optometrystkę będącą absolwentką 5-letnich studiów na Politechnice Wrocławskiej na kierunku Optyka, nie zaś przez refrakcjonistę po kilkudniowym kursie. To daje Ci gwarancję, że osoba pod której skrzydła trafiasz potrafi nie tylko dobrać Ci okulary, ale zna się również na fizjologii wzroku i konsekwencjach, jakie przynosi nieprawidłowa korekcja. 


Nasze badanie ma na celu poprawę jakości Twojego życia i dobór rozwiązania optycznego do Twoich potrzeb. W gabinecie sprawdzamy dużo więcej niż samą ostrość wzroku. Twoja wizyta rozpocznie się od wywiadu – pytania dotyczące Twoich dolegliwości, historii korekcji wady wzroku, przebytych zabiegów okulistycznych , ogólnego stanu zdrowia oraz sytuacji, w których korzystasz z okularów są bardzo ważne do odpowiedniego rozpoznania Twojego problemu. 

Następnie zasiądziesz przed lampą szczelinową, aby został sprawdzony stan przedniego odcinka oka – rutynowa kontrola pozwala dostrzec objawy zapalenia brzegów powiek, zespołu suchego oka oraz innych nieprawidłowości. Jeśli zauważymy jakieś patologie wymagające konsultacji medycznej poprosimy Cię o wizytę u okulisty. 

Kolejnym etapem będzie komputerowy pomiar wady wzroku za pomocą autorefraktometru, który jest znaczną pomocą dla optometrysty, jednak nigdy nie zastąpi pełnego doboru korekcji. Później sprawdzimy ostrość Twojego wzroku, zbadamy parametry widzenia obuocznego i akomodacji oraz wykonamy przesiewowy test występowania zwyrodnienia plamki żółtej. 

Testy w gabinecie to jednak nie wszystko! Najważniejszym etapem jest sprawdzenie adaptacji pacjenta do nowej korekcji w bardziej naturalnych warunkach. Dlatego poprosimy Cię, byś pochodził w oprawie probierczej, rozejrzał się po ulicy czy poczytał wiadomości korzystając z telefonu komórkowego. Wszystko w porządku? To możemy działać!

Obawiasz się zmiany mocy w swoich okularach? Jesteśmy pewni tego, co robimy, dlatego otrzymujesz od nas 30 dni gwarancji refrakcji – jeśli nie będziesz czuć się dobrze w nowych okularach zbadamy Cię ponownie i wymienimy szkła, oczywiście bezpłatnie.