Okulary na miarę

Na co zwrócić uwagę przy zakupie okularów?


Konstrukcja soczewek

W zależności od tego, w jakich okolicznościach korzystasz z okularów, możesz potrzebować specjalistycznych szkieł dostosowanych do Twojego trybu życia. Używasz okularów tylko do czytania? Spokojnie wystarczą Ci standardowe soczewki jednoogniskowe

Okulary na nosie to Twój nieodłączny atrybut? Dzięki soczewkom relaksacyjnym będziesz widzieć wyraźnie i unikniesz zmęczenia wzroku, które jest zmorą naszych „cyfrowych” czasów.

Jednoogniskowe

Dwuogniskowe

Relaksacyjne

Jeśli spędzasz wiele godzin pracując jednocześnie przy oddalonym monitorze i dokumentach, przez co odczuwasz dyskomfort, przerzucając wzrok na różne odległości w okularach do czytania, pomyśl o soczewkach biurowych.

A może zmęczyło Cię wieczne noszenie dwóch par okularów i szkła progresywne będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem?

Potrzebujesz okularów ochronnych? Też da się zrobić!

Biurowe

Progresywne

Na co zwrócić uwagę przy zakupie okularów?


Materiał

Wbrew pozorom masz więcej możliwości aniżeli wybór między szkłem a „plastikiem”. Dzięki materiałom o różnej gęstości możemy zmniejszyć wagę i grubość szkieł, co zaowocuje zdecydowanie wygodniejszymi i bardziej estetycznymi okularami.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie okularów?


Ochrona przed światłem

Dla osób wrażliwych na światło idealnym rozwiązaniem będą okulary z fotochromem, które reagują na promieniowanie ultrafioletowe i przyciemniają się zależnie od jego ilości. 

Ci, którzy spędzają długie godziny przed komputerem, telefonem czy w pomieszczeniu z dużą ilością sztucznego światło powinni rozważyć zakup szkieł z filtrem światła niebieskiego.

A filtr UV dla każdego okularnika powinien być równie oczywisty jak krem ochronny podczas słonecznych dni.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie okularów?


Powłoki antyrefleksyjne

Znany przez wszystkich „antyrefleks” to nie tylko zmniejszenie ilości odbić. Dobre powłoki to łatwiejsze czyszczenie i mniej smug, szybsze odparowywanie, dodatkowe utwardzenie i większa trwałość czy poprawa widzenia podczas nocnej jazdy autem.

Bez względu na to, czy to Twoje pierwsze, czy kolejne już okulary, ciężko jest podjąć decyzję, które rozwiązania są dla Ciebie idealne, a z których niekoniecznie będziesz zadowolony. Dla nas jesteś wyjątkowy i pragniemy stworzyć dla Ciebie okulary spełniające Twoje oczekiwania. Opowiedz nam o swoim dniu, ulubionych aktywnościach i potrzebach, a z przyjemnością wybierzemy szkła, których nie będziesz chciał zamienić na inne!

Na co zwrócić uwagę przy zakupie okularów?


Indywidualne dopasowanie

Aby okulary były jak najlepiej dopasowane wszystkich pomiarów indywidualnych dokonujemy na urządzeniu Visioffice, które uwzględnia Twoją postawę czy ruchy głowy.