Dlaczego warto mieć więcej niż jedną parę okularów?

A dlaczego masz więcej niż jedną parę butów? 😉 Na to pytanie pewnie łatwiej wymyślić odpowiedź – przecież potrzebujesz kilku par w zależności od pogody, stroju, okazji... 
Z okularami jest podobnie – mnogość opraw pozwala na na tworzenie zupełnie innego wizerunku. Dziś czeka Cię wycieczka, więc zakładasz lekkie, matowe oprawy, których nie czujesz na nosie, ale jutro wybierasz się na ważne spotkanie, podczas którego wolisz mieć na nosie eleganckie, złote ramki w kształcie kociego oka. A może podczas prowadzenia auta najbardziej komfortowo czujesz się w soczewkach uszlachetnionych specjalną powłoką dla kierowców, ale podczas całego dnia pracy biurowej preferujesz soczewki relaksacyjne, które odciążają Twój zmęczony wzrok?

Najważniejszym powodem, dla którego nie warto mieć wyłącznie jednej pary okularów jest możliwość ich uszkodzenia. Oczywiście, że kupujesz oprawki objęte gwarancją, ale zamówienie części zamiennych trwa, a nie wszystko jesteśmy w stanie naprawić na miejscu. A okulary mogą się uszkodzić w trakcie weekendu, świąt czy dalekiego wyjazdu... Jeśli zgubisz swoją jedyną parę, wyrobienie nowych okularów też trwa – w przypadku niektórych szkieł nawet 10 dni! Chcesz pozbawić się komfortu widzenia na tak długo?

Nawet jeśli nie zdecydujesz się na wyrobienie dwóch par okularów, nie pozbywaj się poprzednich – nawet jeśli widzenie w nich nie jest rewelacyjne, to na pewno lepsze niż bez jakiejkolwiek korekcji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: